…słowo…

…słowa są różne…, wielu wierzy, że na początku było słowo, słowo ma siłę sprawczą, może budować i może niszczyć… dlatego słowa należy używać odpowiedzialnie.

Przy okazji dzisiejszego święta, wysłuchałam słów mądrych i moim zdaniem po prostu prawdziwych wypowiedzianych z rzadką mądrością. Wypowiedział je ksiądz, nie wiem jak się nazywa i nie jest to szczególnie istotne. Przytaczam te słowa, bo głosy takie jak te przemykają niezauważone, jakby nieśmiało i na marginesie.

Niebo to doświadczanie miłości, w sposób permanentny i doskonały, piekło to jego odwrotność, wieczny brak tego doświadczenia, czyściec natomiast to stan pomiędzy, to ostatnia szansa, żeby do nieba trafić. Ksiądz powiedział szczerze – tyle jako ludzie na Ziemi wiemy.

W tym sensie, my wszyscy mamy wybór i szansę trafić tam, gdzie trafimy lub trafić chcemy, bez względu na wiarę. Jeśli jesteśmy chrześcijanami wierzymy po prostu, że Jezus syn Boży jest naszą bramą i życiem, wierzymy, że poprzez ofiarę z samego siebie otworzył nam drogę do Nieba i tylko my sami możemy się wyrzec tej drogi, poprzez brak miłości do drugiego człowieka. Niebo to nie miejsce, nieboskłon nad chmurami, to stan, doświadczanie. Nie da się Nieba pokazać, można go doświadczać, za życia i szczególnie po śmierci, gdy nasza dusza się uwalnia.

Tak rozumiem słowa tego księdza i mam nadzieję, że tak jest.

A co z resztą?, niewiernymi?, wierzącymi inaczej? tzw. poganami? pochować pod przysłowiowym płotem i zapomnieć, że kiedykolwiek istnieli?

Nie, bo Jezus i to jest kwintesencją prawdziwej wiary oddał swoje życie za wszystkich ludzi bez wyjątku, a jedynym warunkiem Nieba jest życie zgodnie z miłością do drugiego człowieka, a sumienie tej miłości ma strzec, a nie ją niszczyć. To powiedział ksiądz katolicki, przecierałam oczy ze zdumienia.

Wysłuchałam tego księdza z nadzieją, że może jednak…, może kiedyś…, zrozumiemy o co naprawdę w tym wszystkim chodzi i może na to zrozumienie nie okaże się za późno.

Proste zasady są najtrudniejsze…prawda?:)

A dla naszych zmarłych: niech odpoczywają w pokoju i wiekuistej światłości, mam nadzieję, że jak najwięcej z nich mogło i będzie mogło doświadczyć Nieba…

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.