…te kłopotliwe sądy jak gorący kartofel…

…moi drodzy, sprawa z sądami jest prosta…jest ustawa zasadnicza – Konstytucja, która stwierdza wprost, że władza sądownicza jest władzą niezależną i odrębną od innych władz państwowych: ustawodawczej (Sejm i Senat) i wykonawczej (Prezydent) koniec kropka.

Jeśli ma być inaczej trzeba najpierw zmienić konstytucję, a tę byłoby dobrze najpierw przedstawić jako projekt społeczeństwu i poddać ten projekt referendum, ponieważ to jest jedyny akt prawny, w dodatku najważniejszy, który dotyczy wszystkich obywateli, czyli siłą rzeczy mus być kompromisem, nie ma bowiem konstytucji naszej lub waszej.

Do momentu zmiany konstytucji na warunkach jw., nie ma mowy o grzebaniu w trójpodziale władz, który gwarantuje obecna konstytucja.

Usprawnienie działania sądów, to problem techniczny, a nie ideologiczny, czy konstytucyjny. To zwiększenie ilości składów orzekających, porządne i bezpieczne zaplecze informatyczne, korekta przepisów, aby cwaniacy nie mogli w nieskończoność odwlekać procesu dowodowego przed sądem itd.,

Co do pomysłów o wybieraniu sędziów w wyborach powszechnych i bezpośrednich…., no sorry, ale jest to pomysł bezsensowny, który wprowadzi dodatkowy bałagan, to nie jest plebiscyt na zasadach wyboru w sieci ulubionego lekarza, czy aktora, lubię sędziego daję mu lajka, nie lubię to nie. Koła z rzędem temu kto w takim plebiscycie śledzi karierę zawodową, sprawdza poglądy polityczne czy światopogląd kandydata…W taki sposób można wybierać ławę przysięgłych poprzez porozumienie prokuratora i adwokata, tak, aby obie strony ścierające się przed sądem miały równe szanse na sprawiedliwy proces.

I to jest miejsce dla udziału obywateli w procesie orzekania – ława przysięgłych. W przeciwnym razie proponuje się rozwiązanie, które będzie wyglądało jak sądy ludowe, czy milicja obywatelska, większość wie, czym to się skończyło, a skończyło się dyktaturą proletariatu pod pozorem władzy suwerena.

Jeszcze jedna sprawa, gdzie odwoła się obywatel jeśli w procesie sądowym, wciąż będzie trafiał do sądów, gdzie kolejni sędziowie będą namaszczani przez ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego jednocześnie bo ten zyska takie narzędzia dyscyplinujące sędziów i zyska wpływ na składy sędziowskie?

Na koniec moich drodzy zachęcajcie swoje dzieci i sami pochylcie się nad ustrojem i konstytucją własnego kraju, jeśli będziecie znać fakty, nikt was nie zmanipuluje i będziecie mogli odnieść się uczciwie do zmian, które proponują i chcą przeprowadzić kolejne rządy, a przede wszystkim rozpoznacie jakie będą dla was i waszych rodzin konsekwencje tych zmian, wówczas nasze wybory będą świadome.

Możliwość komentowania jest wyłączona.